Press "Enter" to skip to content

28. aprīlis Svētais Pēteris Šanels; svētais Luijs Marija Griņons

SV. PĒTERIS ŠANELS, priesteris un moceklis

Pēteris Šanels (1803-1841) dzimst Francijā. Viņš kļūst par priesteri un iestājas mariāņu kongregācijā. Drīz pēc tam viņš izsaka vēlēšanos doties misijā uz Okeāniju. Pēteris Šanels tiek aizsūtīts uz Futunas salu, kur Kristus vārds vēl nekad nav ticis sludināts. Svētais dedzīgi kalpo un sludina ļoti smagos apstākļos, nekad nezaudēdams darba sparu un prieku. Viņu nogalina turienes dižciltīgie bailēs, ka, aiziedami no pagānisma tradīcijām, vietējie iedzīvotāji vairs neatzīs viņu varu.
Pētera Šanela sludināšana nesa bagātīgus augļus – dažus gadus pēc svētā nāves visi salas iedzīvotāji bija pieņēmuši kristīgo ticību.
Svētais Pēteris Šanels tiek godināts kā Okeānijas pirmais moceklis.

0_d3e1a_b8eee96f_L

SV. LUIJS MARIJA GRIŅONS, priesteris

Svētais Luijs Marija Griņjons (1673-1716) nāk no mazās Monforas pilsētas Francijā. Viņš mācās pie jezuītiem Rennā un vēlāk iestājas garīgajā seminārā Parīzē. 1700. gadā viņš tiek iesvētīts par priesteri. Puatjē bīskaps nozīmē Luiju Mariju Griņjonu par pilsētas slimnīcas kapelānu. Veikdams tās reorganizāciju, priesteris dibina Gudrības meitu kongregāciju.
Svētais bija dedzīgs sprediķotājs, kurš savas aktīvās darbības dēļ ieguva ne mazums pretinieku, kā dēļ viņam nereti nācās pārcelties no vienas vietas uz citu. Tomēr tieši šo pārbraucienu dēļ 1706. gadā pāvests Klements XI viņu nosauca par Francijas apustulisko misionāru.

Comments are closed.